Черно море полетя към спасението с як бой над Пирин (ГД)

Черно море най-накрая показа истинските си качества под ръководството на Георги Иванов - Гонзо, след като тази вечер на "Тича" разкова с 5:1 Пирон (ГД) и завърза още повече борбата за оцеляване в родното първенство.

"Моряците" започнаха надъхано срещата, като започнаха да пресират своя съперник от началото на срещата, но така и не успяваха да създадат чисто положение в началните минути.

В 17' обаче Симеон Райков развинти защитата по лявото крило и центрира отлично в наказателното поле, където обаче защитник успя да играе с глава. Той не се намеси убедително, а към топката се насочи Божилов. Той изпревари и вратаря, и защитника, като успя да насочи коженото кълбо във вратата.

Това даде криле на "моряците", а скоро след гола Райков пробва пробив отляво и шутира опасно, но топката мина над гредата.

В 29' пък мачът почти беше решен, след като куриозно вратарят Абди Абушев удари съотборника си Атанас Фиданин, а това накара Андреев да му изкара директен червен картон.

След този момент на терена имаше само един отбор - в 39' Идалго напредна по десния фланг, центрирането му намери Георги Илиев на дузпата, а капитанът не сбърка и реши всичко в срещата - 2:0.

През втората част домакините продължиха да се забавляват, но третият гол падна чак в 70' - Инканго бе изведен сам срещу резервния вратар на гостите и с хубав удар вкара първия си гол за Черно море.

Все пак домакините допуснаха грешка в защита, която 3 минути преди края беше наказана от резервата Петров - вратарят Китанов се опита да го лъже, но вместо това подари топката на играча на Пирин, който оформи крайното 5:1.

Само 4 минути след това Бергонси пусна хитър пас за Симеон Райков в коридор, а крилото показа страхотния си удар и покачи на 4:0, като подпечата силната си игра и с ценно попадение. В 85' пък Капитанов беше изведен сам срещи вратата и резервата не сбърка - 5:0 за Черно море.

След победата варненци вече имат 24 точки и са на 3 от Ботев (Вр), който е първият отбор под чертата на изпадащите отбори. Пирин (ГД) е с 27 пункта на 10-о място и ще трябва да трепери до самия край за своето оставане в елита.