Локо (Сф) удари Монтана с 3:2 в опашкарското дерби

Монтана и Локомотив (София) зарадваха няколкостотинте зрители на стадион „Огоста" с атрактивно и резултатно опашкарско дерби, което по интрига и драматични елементи приличаше на Вечното дерби от вчера.

Локо (Сф) в крайна сметка успя да стигне до изключително ценна победа с 3:2 при визитата си на северозападния тим, като също така се възползва максимално от загубата на Ботев (Враца) вчера в Разград.

„Железничарите" вече имат 23 точки и за момента изпреварват Ботев (Вр) на спасителното 12-то място, като възпитаниците на Антони Здравков имат 2 пункта по-малко.

Локо (Сф) остава с 1 точка по-малко от Черно море, който днес разпиля с 5:1 Пирин (Гоце Делчев).

Монтана едва ли си прави илюзии, че ще запази мястото си в елита на България, като остава на последната позиция с 13 точки.

Леко утешение за тима от „Огоста" е фактът, че закъсалият финансово Етър също не можа да увеличи актива си и отстъпи с 0:3 от Миньор в друго опашкарско дерби.

Още в 6-ата минута Монтана поведе в резултата, след като Димитър Илиев изведе Младенов в пеналтерията, който пък намери непокрития Венци Иванов и той с техничен изстрел даде аванс на домакините - 1:0.

В 23-ата минута „железничарите" стигнаха до равенството, след като Том центрира отляво, а вратарят на Монтана Иванов не се намеси убедително. Кълбото бе свалено от Павлов към Илиев, който с глава прави резултата 1:1.

В 48-ата минута Локомотив осъществи пълен обрат, след като Антонио Павлов получи шанса да стреля на празна врата при пробив на Илиев.

Крум Бибишков, който се появи в игра в 64-ата минута, се нуждаеше от 20 на терена, за да покачи преднината на тима си на 3:1. Той засече с глава центриране на Дани Кики от ъглов удар.

Друга резерва - Брахими - от състава на домакините, върна интригата в 87-ата минута с гол за 2:3, но Монтана не можа да стигне до драматично равенство в мача.