Славия не сбърка срещу Нефтохимик

Отборът на Славия постигна едва четвърта победа от началото на шампионата, след като днес "белите" се наложиха с 2:0 над гостуващия Нефтохимик в мач от 17-ия кръг на "А" група.

Още в 3' "белите" откриха чрез ветерана Чавдар Янков, а след половин час игра Фернандо Да Силва удвои резултата.

Нефтохимик пък завърши срещата с човек по-малко, след като Петър Димитров бе изгонен заради реплика към съдиите.

По този начин Славия събра актив от 17 точки, който обаче оставя столичния клуб на едва 10-а позиция в таблицата. Нефтохимик пък остава на 12-а позиция с 12 пункта, седмица след победата над Черноморец в градското дерби.

Двубоят на ст. "Славия" започна отлично за домакините, които откриха още в самото начало. Бившият национал Чавдар Янков получи подаване от Атанас Курдов и от добра позиция се възползва, бележейки за 1:0.

Половин час по-късно домакините успяха и да удвоят. Фернандо Да Силва засече с глава центриране в пеналтерията на "шейховете", а кълбото се оплете в мрежата за 2:0.

През втората част нови голове нямаше, но за сметка на това се стигна до червен картон. В 85' нападателят на Нефтохимик Петър Димитров подходи глупаво, отправяйки реплики към рефера Николай Йорданов. Това доведе и до светкавичен втори жълт картон за провинилия се футболист.