Литекс се върна на пътя на победата с погром над Пирин (ГД)

Отборът на Литекс се поздрави с разгромна победа с 6:2 при домакинството си на Пирин (Гоце Делчев) в мач от 17-ия кръг на А група и по този начин възвърна самочувствието си след поражението от Ботев в Пловдив (2:1) в предишния кръг.

Така “оранжевите” записаха 11-ия си успех от началото на сезона, с който събраха 37 точки и се изравниха на върха с шампиона Лудогорец, който гостува на ЦСКА утре. Пирин пък остава на последната 14-а позиция с едва 6 пункта.

Както личи и от резултата, Литекс не остави никакви шансове на борещия се за оцеляване Пирин (Гоце Делчев). Трима футболисти отбелязаха попаденията за ловчанлии - Армандо Ваюши, Юрген Джазула и Симеон Славчев, всеки разписал се по два пъти.

Изходът нам двубоя бе решен още в първите шест минути на двубоя в Ловеч с два бързи гола на Армандо Ваюши. Албанският нападател откри резултата след 3 минути игра, разписвайки се от воле. След още три минути домакините вече водеха с 2:0, а в прегръдките на съотборниците си отново се озова Ваюши.

Резултатът стана класически в 35-ата минута, когато Момчил Цветанов изведе Юрген Джазула очи в очи с Абди Абдиков и той хладнокръвно отбеляза за 3:0, лишавайки мача от всякаква интрига.

Малко след почивката (49’) разгромът на неврокопчани започна да става още по-изразителен, след като Симеон Славчев покачи на 4:0 в полза на Литекс.

Пирин върна едно попадение в 60-ата минута, когато точен бе Димитър Пиргов. 14 минути по-късно Джазула направи резултата 5:1 след точно изпълнена дузпа, записвайки името си сред голмайсторите за втори път в мача.

в 86-ата минута дойде време и Симеон Славчев да отбележи втория си гол в срещата. Той стори това след чудесен самостоятелен пробив, за да направи 6:1.

Крайното 6:2 бе оформено от Иван Стоянов с далечен изстрел в даденото от главния съдия продължение на мача.