Славия наказа Пирин и окупира 9-тото място

Славия записа втора поредна победа като гост в А група, след като удари с 3:1 Пирин (Гоце Делчев) и се извиси над градския съперник Локомотив (София) на 9-то място в класирането след 20-ия кръг.

„Белите“ се възползваха от домакинското поражение на „железничарите“ с 1:2 от съименниците им от Пловдив, като вече имат 23 точки и изпревариха с 1 възпитаниците на Стефан Генов.

Пирин пък за 15-ти път регистрира поражение в шампионата и остава с едва 9 пункта на последното 14-то място.

Юношата на руския Криля Саветов Олег Шалаев откри резултата на стадион „Христо Ботев“ в Гоце Делчев още в 5-ата минута и записа за втори път в А група името си сред голмайсторите.

Опитният полузащитник Чавдар Янков покачи на 0:2 в 23-ата, преди Костадин Башов да върне интригата с точен изстрел за 1:2 4 минути преди края на първото полувреме. В 58-ата обаче водещият реализатор на „белите“ Атанас Курдов порази мрежата на Абди Абдиков и маркира крайното 1:3.

Курдов вече има 10 попадения на сметката си в родното първенство – така той се изравни на 3-то място в класацията при голмайсторите заедно с нападателя на Лудогорец Роман Безяк и аса на Локомотив (София) Маркиньос.

Симеон Славчев от Литекс има 11 гола до момента, а Мартин Камбуров е лидер с 13, след като се разписа за победата на Локо (Пд) над столичните „железничари“.

Пирин записа 10-та загуба под ръководството на Костадин Ангелов, който застана начело на неврокопчани точно преди гостуването на Славия на стадиона в „Овча купел“ в 7-ия кръг. Тогава Пирин отстъпи с 0:3, а освен пораженията, записа 2 победи и 2 равенства.