Берое не си позволи грешка срещу Нефтохимик

Берое се наложи с 3:1 над Нефтохимик в Сливен и записа осма победа в шампионата.

Двата тима изиграха равностойно първо полувреме, което завърши при равенство - 1:1, а попаденията реализираха Венцислав Христов и Петър Димитров.

След почивката старозагорци обаче не оставиха място за съмнение кой отбор е по-стойностен. Момчетата на Петър Хубчев доминираха на игрището, създадоха повече положения и вкараха нови два гола, чийто автор стана Георги Андонов.

Така Берое събра актив от 29 точки на осмата позиция и съкрати с два пункта разликата с Черно море, който направи 1:1 при гостуването си на Лудогорец. Варненци имат две точки повече от основния си конкурент за място в челната седмица.

Нефтохимик пък остава на предпоследното 13-о място с 12 точки, дошли от три победи и три равенства. Бургазлии са на цели 10 точки от спасителното 10-то място, което заема Локомотив (София).

Домакините стартираха уверено и още във втората минута създадоха голова ситуация пред вратата на Иван Караджов, но Петър Димитров не се възползва по-най добрия начин от пас на Деян Христов и стреля неточно.

След десетата минута Берое успя да изравни играта и пробва няколко неуспешни атаки към вратата на Нефтохимик. В 25-а минута удр на Георги Андонов с глава бе избит в корнер. След неговото изпълнение отново Андонов отправи хубав удар от воле, но бранител в зелено изби пред голлинията.

Шест минути по-късно и Пламен Крумов засече центриране на Веселин Пенев с глава, но топката мина на сантиметри встрани от вратата.

Така се стигна до 37-а минута, когато Берое най-после материализира една от създадение опасности. Внецислав Христов и Георги Андонов осъществиха двойно подаване, което изведе национала на добра позиция в наказателното поле и с диагонален шут той разтреля Петър Денчев за 0:1.

4049623

Нефтохимик обаче бързо се върна в играта и само три минути след гола на старозагорци изравни. Стамен Ангелов напредна отдясно и центрира в наказателното поле, където Петър Димитров заби топката в долния десен ъгъл на Караджов - 1:1.

През втората част превъзходството на беройци стана осезаеми и Между 46-а и 70-а минута гостите създадоха няколко добри положения. В 53-а минута Денчев изби силен шут на Георги Андонов в аут, а в следващата атака Стамен Ангелов успя да избие удар с глава на Игнати Дишлиев от самата голлиния.

Давид Каядо и Венци Христов също можеха да реализират втори гол за Берое, но пропуснаха изгодни ситуации. В 70-а минута това стори Георги Андонов. Здравко Илиев изпълни тъч към Христов, той намери Пламен Крумов, който направи двойно подаване с Андонов. Последният стреля от границата на наказателното поле и матира Денчев за втори път.

Нафтата на практика нямаше време да отговори на удара, защото в 74 минута комбинация между Каядо и Веселин Пенев доведе до центриране в наказателното поле, където Андонов с глава направи 3:1.

Това тотално обезвери домакините, които втората част не показаха достатъчно аргументи, че заслужават мястото си в елита и записаха 14-о поражение от началото на надпреварата в А група.