Черно море отново препъна Лудогорец

Отборът на Черно море отново доказа, че играе изключително успешно срещу шампиона на България Лудогорец. След като „моряците“ вече победиха евробоеца ни през есента, днес воденият от Георги Иванов – Гонзо състав отново не загуби от най-силния отбор в „А“ група.

Днешният мач между Лудогорец и Черно море от 20-ия кръг завърши при равенство 1:1, като до 73' гостите от Варна имаха преднина от един гол. Бакари бе точен за Черно море през първата част, но двадесет минути преди края Козмин Моци спаси „орлите“ от поражение.

Така Лудогорец прекъсна серията си от шест поредни победи в „А“ група, макар и оставайки едноличен лидер с актив от 47 точки. На второ място е Литекс с 40 пункта, но и мач по-малко. Черно море пък събра 31 точки, изравнявайки се с Левски. „Сините“ също са с мач по-малко.

За Лудогорец това е едва второ равенство от 20 изиграни мача през този сезон в България. Последното реми на шампионите датира от месец септември, когато те завършиха 0:0 с Ботев отново пред собствена публика в Разград.

Двубоят на „Лудогорец Арена“ стартира с ясно изразено превъзходство на домакините, които от самото начало на срещата започнаха да натискат своя съперник.

В 12' Михаил Александров смени посоката и опита изстрел с левия крак, но право в ръцете на Китанов. В 16' отново юношата на ЦСКА отправи удар, но този път крилото прати топката извън очертанията. В 22' домакините осъществиха добра контраатака, но Иван Стоянов не успя да реализира.

Постепенно се стигна до 35', когато противно на всякаква логика „моряците“ отбелязаха след първата си добра атака. Георги Илиев изведе Бакари очи в очи с Владислав Стоянов, а чернокожият нападател намери мрежата зад национала – 0:1.

През втората част „орлите“ очаквано засилиха натиска, търсейки изравнително попадение във вратата на Георги Китанов.

В 55' Фабио Ешпиньо стреля от дистанция, но твърде неточно. В 68' Шоко центрира добре в наказателното поле на Черно море, но Роман Безяк не бе ефективен с глава. Малко след това Ешпиньо стреля от статично положение, но и този път в аут.

В 73' домакините все пак изравниха, макар и след изпълнение на статично положение. Защитата на Черно море увисна след изпълнение на корнер, а Козмин Моци бе на точното място, за да вкара от близка дистанция – 1:1.

Три минути по-късно обаче Лудогорец за малко не допусна и втори попадение. Георги Терзиев и Владислав Стоянов не се разбраха за една топка, което позволи на Симеон Райков да играе първи с кълбото. Крилото на гостите обаче не бе точен. Малко след това Върджил Мисиджан се разходи сред няколко футболисти на Черно море, но холандецът бе успешно блокиран. Последва удар на Христо Златински, но право в ръцете на Китанов.

И до края на срещата защитата на Черно море така и не се пропука за втори път, като "моряците" потеглиха към Варна с престижна точка в актива си.