Слаб Тотнъм продължи безгрешната си серия

Тотнъм продължи безгрешната си серия в Лига Европа, след като победи лесно с 2:0 Тромсьо като гост, но отново не убеди с играта си и продължи да предизвиква полемики сред феновете на отбора.

След ужасяващата загуба с 0:6 от Манчестър Сити “шпорите“ искаха да запишат убедителен успех над норвежците, които завършиха сезона у дома в лоша форма, но още в 3' можеха да открият резултата чрез Ондришек, но нападателят пропусна.

Оттам нататък лондончани взеха инициативата и притиснаха своя съперник, но единствено Шадли беше активен в предни позиции, отчитайки се с два фрапантни пропуска до почивката.

Думите на Андре Вилаш-Боаш на почивката обаче явно са имали ефект върху играчите му, които пресираха сериозно Тромсьо и логично стигнаха лесно до трите точки. В 62' при едно от поредните центрирания Кирикеш успя да пресира Кауевич, който заби топката в собствената си врата.

Това уби съпротивата на домакините, а само 11 минути по-късно и Муса Дембеле успя да запише името си сред голмайсторите, след като след нова грешка на защитниците той халфът нямаше проблеми да се разпише.

След 5 победи от 5 мача Тотнъм окупира първото място и ще завърши там. Вторият отбор, който ще играе в елиминационната фаза е руският Анжи, който завърши наравно с Шериф и събра 8 точки. Анжи е недостижим на втората позиция за тима на Исмаил Иса.