Попето с асистенция за исторически успех на Кубан

Капитанът на България Ивелин Попов записа асистенция за своя Кубан, който разгроми с 4:0 гостуващия Санкт Гален и записа първа победа в групите на Лига Европа в своята история.

Българинът подаде за второто попадение на своя тим, дело на Владислав Игнатиев в 54'.

Иначе Мелгарехо откри за Кубан още в 3', а отново той вкара за 3:0 двадесет минути преди края.

Крайното 4:0 оформи Шарлс Каборе в 90'.

Ивелин Попов изигра 76 минути за краснодарци, преди да бъде заменен от Ибрахима Балде.

Така Кубан събра актив от 5 точки на сметката си, запазвайки минимални шансове за класиране напред. Вторият в групата Суонси разполага с 8 точки, като дори равенство срещу Валенсия у дома ще бъде достатъчно на "лебедите", за да продължат към 1/16-финалите на турнира.