Лацио и Трабзонспор продължават напред

Отборите на Лацио и Трабзонспор се класираха за 1/16-финалите на Лига Европа. Това стана факт, след като и двата тима спечелиха днешните си мачове от група J на надпреварата.

Римският гранд спечели с 2:0 гостуването си на Легия във Варшава, като за "орлите" това бе трета победа от пет мача в групите на турнира.

Брайън Переа откри за "лациалите" в 24', оползотворявайки асистенция на Лукас Билия.

Малко след почивката италианците успяха и да удвоят, след като Фелипе Андерсон отбеляза след подаване на Ернанеш.

В другия мач от групата турският Трабзонспор остана лидер в група J, побеждавайки с 4:2 гостуващия Аполон (Лимасол).

Още след час игра турците имаха преднина от три чисти гола, след като Олкан Адин на два пъти и Айдогду вкараха в кипърската врата. Гуйе Гнеки и Сангой обаче върнаха Аполон в мача, преди отново Адин да откаже кипърците седем минути преди края.

Така само кръг преди края, Трабзонспор остава лидер в група J с актив от 13 точки, докато вторият Лацио има 11. В последния мач "орлите" приемат турците на своя "Олимпико", а евентуална победа ще им гарантира и първо място в крайното класиране. Аполон и Легия отпадат от турнира.