Сити задържа върха след класика над Стоук

Манчестър Сити остава на върха в английската Висша лига и след изиграването на мачовете от 17-ия кръг, след като тази вечер "гражданите" постигнаха класически успех с 3:0 при домакинството си на Стоук Сити.

Автор на две попадения бе аржентинското острие Серхио Агуеро, докато един гол добави Адам Джоснън. По този начин Сити събра актив от 44 точки, с което и остана недостижим на върха за шампиона Манчестър Юнайтед.

Мениджърът на домакините Роберто Манчини взе интересно решение за своя стартов състав, връщайки сред титулярите крилото Адам Джонсън. На пейката пък остана италианският таран Марио Балотели, докато Един Джеко не бе в групата поради контузия. На върха на атаката действаше Серхио Агуеро, който освен от Джонсън, получаваше активна подкрепа от Давид Силва и Самир Насри.

Първата част протече изцяло по план за домакините, които се оттеглиха на почивка със солиден аванс от две чисти попадения. Резултатът на "Итихад Стейдиъм" бе открит в 29', когато Кун Агуеро реализира един от най-лесните голове в кариерата си. Центриране на Яя Туре в малкото наказателно поле бе засечено от Компани, чийто изстрел бе отклонен от Сьоренсен. Топката обаче се озова право на крака на Агуеро, който буквално от сантиметри я вкара в мрежата за 1:0.

Минути по-късно последва и втори гол във вратата на "грънчарите", като този път точен бе Адам Джонсън, който се отблагодари подобаващо на Роберто Манчини за полученото доверие. Английският национал стреля от дистанция и не остави никакви шансове на Томас Сьоренсен, удвоявайки аванса на Сити.

Всичко в сблъсъка бе окончателно решено в началото на второто полувреме, когато лидерът във Висшата лига отбеляза и трети гол във вратата на Стоук. Негов автор отново бе Серхио Агуеро, който се реваншира за пропуска си две минути по-рано, когато не успя да преодолее Сьоренсен.

Това бе и последният гол за вечерта, като до края в игра се появи и Марио Балотели, който обаче не съумя да запише името си сред голмайсторите.