След Челси, Уигън удържа и Ливърпул

След като през уикенда удържа домакинско равенство с тима на Челси, отборът на Уигън не преклони глава и пред Ливърпул, изковавайки реми 0:0 на своя "Ди Дабълю Стейдиъм" в двубой от 17-ия кръг на Премиършип.

Сред титулярите на "червените" попадна уругваецът Луис Суарес, чието наказание от 8 мача все още не е влязло в сила. За сметка на това, нападателят получи подкрепата на своите съотборници, които излязоха на терена със специални фланелки, съдържащи неговия лик, име и номер. За партньор на Суарес в атака бе избран Дирк Каут, докато Анди Керъл и показващият отлични игри Крейг Белами бяха оставени на пейката.

Ливърпул определено може да съжалява за загубените две точки, имайки предвид, че в началото на второто полувреме Чарли Адам пропусна дузпа в полза на гостите.

През първата част най-чистото положение за отбелязване на гол се откри пред Ливърпул, но Глен Джонсън не успя да отбележи, останал очи в очи с Ал Хабси. За "латикс" пък можеше да реализира Виктор Моузес, но и той нямаше шанс пред вратата на гостите.

Най-критичният момент в срещата пък настъпи пет минути след почивката, когато мърсисайдци получиха правото да изпълнят дузпа. Луис Суарес направи опит за задна ножица, а топката срещна ръката на Колдуел. Зад бялата точка застана Чарли Адам, но за ужас на Кени Далглиш, неговият сънародник не успя да преодолее Али ал Хабси.

До края на мача отново Ливърпул бе отборът, който желаеше повече победата, но Дирк Кайт и Джордан Хендерсън направиха пропуски. В 86' "червените" дори можеха и да загубят, но в последния момент Глен Джонсън се намеси при удар на Уго Родайега.

Така Ливърпул е шести във Висшата лига с актив от 30 точки, изоставайки на 2 пункта от лондонските Арсенал и Челси. Уигън е все още в зоната на изпадащите.