Сити пропусна да бие Суонси в Уелс

Манчестър Сити записа пореден безличен мач като гост, след като стигна едва до 0:0 като гост на Суонси и ще позволи на градския съперник Юнайтед да увеличи аванса си напред в класирането при победа на "червените дяволи" утре.

В момента вече бившите шампиони заемат 2-о място три кръга преди края (отборът на Манчини е с мач по-малко) със 72 точки, като няма реална заплаха за втората позиция на тима. Суонси е 9-и с 43 точки.

През първото полувреме голове не паднаха, но качеството на игра беше на много високо ниво, а в началните минути Насри и Бари се отчетоха със страхотни пропуски след добри отигравания на Давид Силва. Домакините пък отговориха с удари на Дайър и Ернандес, които обаче не застрашиха особено вратата на "гражданите".

Най-сериозната опасност беше на сметката на Суонси, когато Раутлидж и Мичу матираха защтата с двойно подаване, но тама Насри успя да се ориентира и да избие в корнер преди да бъде разпечатана гостуващата врата.

В следващите минути превеса беше за уелския тим, като Дайър и Раутлидж отново направиха пропуски, а освен това домакините искаха дузпа за фаул срещу Мичу. В 33' Ернандес се размина с гола, след като уцели гредата от външната страна.

В края на полувремето домакините отново имаха претенции за дузпа за нарушение на Настасич срещу Мичу, докато удар на Силва беше париран от Уилямс в самия край на полувремето, а при добавката и Ворм се намеси отлично и спаси вратата си от сигурно попадение.

Второто полувреме протече при подобен сценарий, но "гражданите" бяха далеч по-активни. Джеко обаче се превърна в грешник, след като направи 3 пропуска, от които този в 83' беше най-фрапантен - Сабалета направи великолепен пробив и подаде на абсолютно непокрития Джеко, който с цялата си класа прати топката в аут.

Давид Силва и Самир Насри допринесоха за нулевото равенство, след като последователно в края не намериха очертанията на вратата, а Ворм спаси удар на Джеко в добавеното време - 0:0 ма "Либърти Стейдиъм".