Божинов бере срам във Виченца – отнесе 5-ца от Емполи

Българският национал Валери Божинов е пред угрозата да изпадне от Серия Б със своя клуб Виченца, след като този следобед Емполи удари здраво тима на българина с 5:1, и то пред собствената му публика.

Гостите разбиха своя съперник само за 12 минути, като между 24' и 36' вкараха 5 безответни гола, а публиката освирква мощно своите "любимци", които най-вероятно ще изпаднат от втория ешалон на италианския футбол.

Слабата игра на Божинов пък принуди треньора да го замени още на почивката, като българинът се отчете с жълт картон в 18' на срещата, но и асистира за единственото попадение на домакините.

Виченца се намира на 20-о място в класирането и има 38 точки, а прекият конкурент Асколи има нужда от само 4 точки в следващите 2 кръга, за да си осигури място в плейофите за оставане в Серия Б. Божинов и компания пък имат нужда от пълен актив от 6 точки в оставащите 2 кръга.