Тежка загуба от изпадналия Рединг хвърли в паника Берба и Фулъм

снимка: Guliver/Getty Images

Фулъм продължи със слабото си представяне от началото на април насам, след като допусна фрапантна загуба с 2:4 от вече изпадналия тим на Рединг в среща от 36-ия кръг на Премиър лийг.

Димитър Бербатов отново не успя да се разпише, въпреки че остана цял мач на терена, а Станислав Манолев не се появи на терена при тежката загуба, и то на "Крейвън Котидж".

Началото беше обещаващо за домакините, които можеха да поведат още в 1', когато Дъф центрира отлично към Браян Руис, но ударът от 2 метра на костариканеца беше отразен от
МакКарти.

След това обаче Фулъм заигра твърде защитно, а гостите установиха контрол върху срещата и притиснаха своя съперник в неговата половина. Така се стигна до 11', когато Рийзе спъна противников футболист в наказателното поле, а Робсън-Кану бе хладнокръвен и даде аванс на изпадналия отбор.

Шварцер трябваше да се намесва още няколко пъти в следващите минути, а "котиджърс" като че ли изпаднаха в нокдаун. Все пак в 20', а и 4 минути по-късно, Бербатов имаше шансове да отбележи, но и двата му удара бяха отразени от вратаря.

В 32' дойде и най-добрата възможност за домакините, след като Бербатов успя да овладее топката в наказателното поле и центрира отлично към Руис. Той свали с глава към резервата Родайега, който обаче не успя да се разпише. До края на полувремето нови шансове за двата тима нямаше.

След подновяването на играта нещата на терена не се промениха значително и гостуващият тим имаше повече шансове, от които обаче не се възползва максимално. От своя страна Родайега и Бербатов се отчетоха с пропуски, а срещу българинът беше спънат в наказателното поле, но сигнал за дузпа не последва.

Така се стигна до 62', когато прекрасна атака на Рединг позволи на МакЛиъри да намери Робсън Кану в наказателното поле, а нападателят успя да реализира красив гол и да удвои преднината на своите.

Веднага след това Емануелсон и Бербатов пропуснаха да се разпишат, но в 70' Руис и Родайега комбинираха отлично, а двойното подаване изведе костариканеца на чиста позиция, а той не сбърка, отбелязвайки първия си гол за календарната година - 1:2.

В 75' при контраатака и пас от дълбочина Льо Фондър се пребори с Ричърдсън в наказателното поле, мина и покрай Шварцер и с десния крак реализира за 3:1. Само две минути по-късно обаче Качаниклич центрира отлично в наказателното поле и с глава Руис направи 2:3 - страхотна драма на "Крейвън Котидж".

В 83' обаче мачът беше решен, след като Карачан с мощен удар от границата на наказателното поле не остави шанс на Шварцер - 2:4. Минута преди края Фулъм направи три фрапантни пропуска чрез Родайега и Руис.

Рединг вече изпадна въпреки днешната победа, но Фулъм вече е застрашен да попадне в зоната на изпадащите. 18-ия Уигън е с 35 точки, но и с мач по-малко, докато "котиджърс" са 13-и с мач повече от голяма част от конкурентите за оставане.