Сити писа тройка на Дзола и момчетата му (СНИМКИ)

Шампионът на Англия Манчестър Сити се класира безпроблемно за 4-ия кръг на ФА Къп, след като днес "гражданите" подчиниха с 3:0 гостуващия Уотфорд на своя "Етихад".

Карлос Тевес, Гарет Бари и 17-годишният Маркос Лопес бяха точни за Сити, като домакините не оставиха каквито и да е шансове на водения от Джанфранко Дзола тим на Уотфорд.

Скандалният Марио Балотели, който през седмицата за малко не се сби с мениджъра Роберто Манчини, попадна в групата на италианеца за двубоя. Супер Марио остана на пейката, като се появи в игра двадесет минути преди края, заменяйки Един Джеко.

Още през първата част Манчестър Сити до голяма степен свърши работата си, като отборът на Манчини се оттегли на почивка с преднина от два гола.

В 25' бившият капитан на тима Карлос Тевес откри резултата, изпълнявайки успешно пряк-свободен удар пред Джонатан Бонд.

Минута преди почивката "гражданите" успяха и да удвоят аванса си. Добра атака на Сити бе завършена от Гарет Бари, който с глава насочи кълбото в мрежата - 2:0.

След почивката английският шампион дооформи успеха си, като денят се оказа специален за 17-годишния португалец Маркос Лопес. Ибериецът записа официален дебют за Манчестър Сити, появявайки се в игра в 87', а минутки по-късно вече бе отбелязал и първия си гол. Лопес оформи крайното 3:0 и окончателно сложи точка на спора на "Етихад".