Безпощаден Челси и мечтан дебют за Демба Ба (ВИДЕО И СНИМКИ)

снимка: Guliver/Getty Images

Новото попълнение на Челси Демба Ба дебютира по забележителен начин със синята фланелка, след като днес сенегалецът наниза две попадения при успеха с 5:1 над Саутхемптън в мач от третия кръг на ФА Къп.

Домакините откриха резултата след 22 минути игра, когато Хамес Родригес изведе Саутхемптън напред, но до края на срещата Челси се оказа пълен господар на случващото се на терена. Стартиралият като титуляр Демба Ба наниза по един гол в двете полувремена, а попадения добавиха още Виктор Моузес, Бранислав Иванович и Франк Лампард от дузпа.

Демба Ба попадна сред титулярите на Рафаел Бенитес от самото начало на двубоя, докато Фернандо Торес остана на резервната скамейка. Сред титулярите стартираха още Еден Азар, Хуан Мата и Виктор Моузес, а компания на Фернандо Торес на пейката правеха Франк Лампард и Оскар. Извън състава на Челси бе и Петър Чех, като под рамката на вратата застана Рос Търнбул.

Двубоят не стартира никак добре за европейския шампион и актуален носител на трофея, след като "светците" излязоха напред в резултата след 22 минути игра. Подаване на Джейсън Пънчън намери Хамес Родригес на добра позиция, а последният с добър завършек матира Търнбул - 1:0.

Авансът на домакините обаче не оцеля дълго, като в 36' Челси възстанови равенството. Хуан Мата центрира в наказателното поле на "светците", където дебютантът Демба Ба с глава изравни - 1:1.

Първата част завърши по възможно най-лошия начин за домакините, които допуснаха гол в даденото от съдията продължение. Виктор Моузес не остави никакви шансове на Артур Боруц със забележителен изстрел от дистанция, като бившият страж на Селтик бе безпомощен - 1:2.

И след почивката Челси продължи да властва на терена, като последваха и нови голове в мрежата на полския вратар. В 52' Бранислав Иванович засече ново центриране на Хуан Мата и реализира шестия си гол за сезона, давайки по-солиден аванс на "сините".

Защитата на "светците" съвсем окапа, като това си пролича отново само 9 минути по-късно. Този път сенегалецът се възползва от подаване на Еден Азар, насочвайки кълбото към далечната греда зад Артур Боруц - 1:4.

В 65' в игра за гостите се появи Франк Лампард, като английският национал също успя да се разпише до края на срещата. Това се случи в 83', когато Челси получи правото да изпълни дузпа. Йошида игра с ръка в пеналтерията на Саутхемптън, а Лампард бе безпощаден, оформяйки крайното 1:5 в полза на носителя на трофея.

szólj hozzá: Southampton vs Chelsea 1:5 GOALS HIGHLIGHTS