Тотнъм отказа Ковънтри за едно полувреме (СНИМКИ)

Тотнъм се справи без проблем в битката с Ковънтри и се класира за четвъртия кръг на ФА къп след успех с категоричното 3:0.

Двубоят се игра на „Уайт Харт Лейн", а домакините бяха по-добрият от двата тима през целите 90 минути.

Това личеше особено през първата част, когато паднаха и трите попадения във вратата на гостите. Две от тях реализира Клинтън Демпси - в 14-та и 37-та минута, а в 33-та се разписа и голямата звезда на „шпорите" Гарет Бейл.

Така футболистите на Андре Вилаш-Боаш отрано сломиха съпротивата на съперника и въпреки че през втората част намалиха оборотите, не му позволиха да стигне дори до почетно попадение.

Тотнъм овладя инициативата още от началото на срещата и атаките към вратата на Ковънтри следваха една след друга.

След няколко пропуска логично дойде първото попадение в срещата. Негов автор в 14-та минута стана Клинт Демпси. Той се оказа най-съобразителен в наказателното поле на гостите при един пряк свободен удар, изпълнен от Гилфи Сигурдсон и откри резултата с удар от границата на вратарското поле.

Тотнъм продължи да е по-добрият отбор на терена и след като излезе напред в резултата и в 26-та минута Демпси беше близо до това да направи 2:0, но негов удар бе спрян от съотборника му Емануел Адебайор.

Все пак втори гол в мрежата на Джо Мърфи падна само 7 минути по-късно. Точен бе Гарет Бейл, който от близко разстояние наказа стража на гостите.

В 37-та минута „шпорите" вече водеха с 3:0, а автор на третото попадение бе дело на Клинт Демпси, който отбележи с глава след центриране от корнер.

През втората част логично Тотнъм намали оборотите и това даде възможност на Ковънтри да погледне по-сериозно към вратата, пазена от Брад Фрийдъл. Още в 47-та минута Карл Бейкър отправи опасен изстрел извън наказателното поле, но американският страж се справи със ситуацията и спаси.

Все пак „шпорите" продължиха да доминират на терена на „Уайт Харт Лейн" и голмайсторите Демпси и Бейл можеха да увеличат головата си сметка, но така и не успяха да поразят за четвърти път вратата Джо Мърфи.

Освен тях добри положения за гол се откриха още пред Стивън Коулкър, Том Хъдълстоун и Андрю Таузънт, докато за Ковънтри пропуснаха да се разпишат Леон Кларк и Конър Томас.