Синът на Клуйверт се показа пред света с хеттрик за Аякс (ВИДЕО)

снимка: twitter.com

Синът на холандската легенда Патрик Клуйверт - Джъстин, стана герой за Аякс, след като наниза хеттрик при победата над Рода с 5:1 в двубой от 13-ия кръг на холандската Ередивизи. 18-годишният талант изравни, след като гостите поведоха в резултата, а след това вкара третия и петия гол за своя тим. Каспер Долберг и Дони ван де Беек също се разписаха, а за Рода точен бе Кристиаан Кум.

Именно той откри резултата в 32-ата минута, но точно преди почивката Клуйверт изравни след самостоятелна акция. В 59-ата минута 20-годишната звезда Каспер Долберг поведе домакините напред след хубав изстрел.

Само минута след това Джъстин отново се развихри. Той взе топката на центъра и показа скоростта си, а след това изстреля снаряд от около 25 метра и препарира стража на гостите за 3:1.

В 75-ата минута Дони ван де Беек официално уби интригата в мача, след като вкара за 4:1. Джъстин Клуйверт обаче не бе казал последната си дума. Той отново направи солова акция, след като получи топката отляво на наказателното поле, преодоля бранител и с премерен удар по земя официално сложи точка на спора.

Аякс е втори в класирането на Ередивизи с 28 точки и е на цели 8 от лидера ПСВ (Айндховен). Футболистите на Филип Кокю са безспорни първенци с 12 победи и само 1 поражение от началото на кампанията.