ПСЖ наби Монако и дръпна с 9 точки на върха (ВИДЕО)

снимка: twitter.com

ПСЖ победи Монако с 2:1 като гост на "Луи II" в двубой от 14-ия кръг на френската Лига 1. Парижани пропуснаха да накажат шампиона на Франция с разгром, след като пропуснаха няколко чисти голови положения. Все пак Кавани и Неймар се разписаха за гостите, а Жоао Моутиньо върна едно попадение за тима на Леонардо Жардим. С успеха ПСЖ дръпна с 9 точки на "монегаските", като има 38. Монако е трети с 29, колкото има и вторият Олимпик (Лион).

Още до 10-ата минута ПСЖ можеше да води с 2:0. Във втората Неймар пусна страхотен пас за Мбапе, който премина покрай вратаря Субашич, но пропусна да вкара на почти опразнената врата. След няколко минути Юлиан Дракслер копира френския си съотборник. Той не успя да насочи кълбото в празната врата от 3 метра след пас с пета на Кавани.

Все пак в 19-ата минута ПСЖ поведе с гол на Единсон Кавани. Защитниците на домакините изпуснаха уругваеца, а той бе намерен в пеналта от Дракслер и наниза Субашич за 1:0.

Фалкао отговори в 28-ата с хубав удар от пряк свободен удар, но той излезе извън рамките на вратата. В 42-ата ПСЖ можеше да увеличи аванса си, но удар на Дракслер бе спасен от Даниел Субашич.

Гостите започнаха по-настоятелно втората част и логично вкараха втори гол. Той дойде в 52-ата минута след точно изпълнена дузпа на Неймар, който сам спечели наказателния удар.

Преди и след това Килиан Мбапе излезе три пъти сам срещу вратаря и пропусна да отбележи. Веднъж Субашич спаси, а в два от случаите ударите на френската звезда минаха покрай вратата. В 76-ата пък Кавани пропусна с глава от няколко метра.

Все пак надеждите на Монако бяха върнати от Жоао Моутиньо в 81-ата минута. Той стреля от пряк свободен удар, а топката се отби в бранител на ПСЖ и влезе неспасяемо във вратата на гостите. Голът обаче се оказа само почетен.