Играч на "прилепите" призна гола на Меси, в Мадрид също недоволни

снимка: twitter.com

Футболистът на Валенсия Хосе Гая призна, че голът на Лионел Меси, който съдиите не отчетоха, е съвсем редовен. Както знаете, аржентинецът отбеляза след грешка на вратаря Нето. Топката влезе с цял метър зад гол линията на Валенсия, но главният рефер Игнасио Виянова не отчете попадението. В крайна сметка дербито на кръга в Примера дивисион завърши при равенство 1:1.

Камерите в тунела на "Местайя" уловиха разговор между Серхио Бускетс и Гая на полувремето. Точно преди да излязат на терена за втората част от мача двамата обсъдиха ситуацията. Гая призна, че топката е преминала линията, но не бе сигурен с колко.

"Много зад линията ли влезе?", бе въпросът на левия бек. Колегата му от Барса отвърна: "Вътре беше с цяла педя".

Това не е първият случай, в който съответният главен съдия ощетява каталунците. Миналия сезон Бруно Сориано от Виляреал спря удар на Меси с ръка току пред гол линията, но реферът си замълча. Това отчетоха дори спортните издания в Мадрид, които по принцип не пестят своята неприязън към "блаугранас".

"АС" и "Марка" скочиха на рефера и поискаха да се въведе системата за видеоповторения, която вече действа в редица европейски първенства. "АС" дори стига до крайности и пише, че Игнасио Виянова може би е решил бъдещето на Примера дивисион с неправилното си отсъждане.