Силно представяне на българите на Източноевропейския шампионат

Силни резултати постигнаха българите в състезанията от третия кръг на Източноeвропейския шампионат по мотокрос на трасето край Бъзау, Румъния.

Заради горещото време и температури около 34 градуса надпреварата се проведе само в един манш, резултатите от който бяха валидни за крайното класиране. В клас МХ 65 сс. Кристиян Иванов /КТМ/ завърши четвърти.

В клас МХ 85 подиумът беше изцяло български. Шампион стана Хакан Халми /КТМ/, втори е Момчил Иванов /КТМ/, а трети Жулиан Георгиев /КТМ/.

В МХ 2 отново български състезател триумфира. Кристиян Ангелов /Ямаха/ спечели първото място, следван от Любомир Васев /Ямаха/. В МХ ATV Мартин Милев е втори, а в МХ шампион отново е българин - Юлиян Райчев /Кавазаки/.

В МХ 40 първи е Веселин Малинов /Ямаха/. Тази събота и неделя /14-15 юни/ на трасето в Долна Митрополия ще се проведе Гран При България, което ще бъде трети кръг на Европейския шампионат по Супермото, както и втори кръг на Източноевропейския шампионат на писта.