Шеста поредна победа за Марк Маркес

Марк Маркес продължава доминацията си в Moto GP, след като спечели Гран при на Италия. Състезанието се разви доста интересно, а успехът за испанеца дойде в последната обиколка, когато той изпревари лидера до този момент Хорхе Лоренсо

Така Лоренсо записа шеста поредна победа и вече води с 53 точки пред деветкратния шампион Валентино Роси, който днес финишира трети.

Маркес започна от първа позиция на стартовата решетка, но в по-голямата част от състезанието караше зад Лоренсо. Испанският пилот от заводския тим на Ямаха обаче започна да губи темпо седем обиколки преди края и двамата си размениха на няколко пъти първото място, като то в крайна сметка остана за Маркес.

Световният шампион финишира с време 41:38.254 минути, с 0.121 секунди по-добро от това на Лоренсо.

Италианецът Романо Фенати с КТМ пък спечели състезанието в клас Мото3. 18-годишният Фенати триумфира на пистата "Муджело" с време 39:46.256 минути, с което записа трета победа за сезона и четвърта в кариерата си.

На второ място остана Исаак Винялес (Испания) с КТМ с 39:46.266 минути. Трети се нареди Алекс Ринс (Испания) с "Хонда" с 39:46.267 минути.

След шестия кръг за сезона лидер в генералното класиране е Джак Милър (Австралия) с КТМ със 104 точки, пред Фенати с 99 точки и Алекс Ринс с 87 точки.

Естеве Рабат от Марк ВДС Рейсинг Тийм завърши на първо място в Moto2 и увеличи предината си на върха на генералното класиране. Испанецът финишира с време 39:45.660 минути на "Муджело", оставяйки зад себе си своя сънародник Луис Салом и германеца Йонас Фолгер.

Рабат се движеше дълго време на третото място, но отлична серия от най-добри обиколки в заключителните минути го изкачи начело на колоната. Той победи Салом с 0.248 секунди, за да грабне новия успех, изкачил го на върха в класирането с актив от 124 точки. Мика Калио е с 22 пункта пасив.