Шведките спечелиха щафетата в Руполдинг, българките останаха 20-и

Отборът на Швеция поднесе изненадата в биатлона вчера след като грабна победата в щафетата 4 по 6 километра за жени, старт от четвъртия кръг за Световната купа в Руполдинг. Шведките Елизабет Хогберг, Анна Карин Олофсон, Анна Мариа Нилсон и Хелена Йонсон записаха време от 1.17:31,4 часа.

Олимпийските шампионки от Русия завършиха на второ място с 16.7 секунди зад лидерките. Трети финишираха биатлонистките на Норвегия. За фаворитките от Русия това бе голям тест преди Олимпиадата във Ванкувър следващия месец, където се очаква да защитят титлата си. Руската щафета бе в състав Яна Романова, Анна Булигина, Олга Медведцева и Олга Зайцева.

Българките нямаха ден и след слаба стрелба - 5 наказателни обиколки и 14 допълнителни патрона се класираха на 20-то място. Нашите бяха представени от състав Нина Кленовска, Емилия Йорданова, Силвия Георгиева и Ния Димитрова.