Шоу на Суарес донесе първа победа на Ливърпул

Английският гранд Ливърпул най-накрая успя да запише победа през новото първенство в Премиър лийг, след като в мач от 6-ия кръг разби като гост Норич с 2:5.

В герой за мърсисайдци се превърна Луис Суарес, който най-накрая показа голмайсторския си нюх и наниза цели три попадения - 2, 38 и 58 минути. Другите две попадения бяха дело на Шахин (47) и Джерард (68). За „канарчетата" отбеляза Стийв Морисън в 61-ата минута, както и Холт в 87-ата.

По този начин Ливърпул се измъкна от зоната на изпадащите и със своите 5 точки от 6 изиграни мачове окупира 14-ата позиция. Норич пък си останва на дъното, като с 3 точки заема 19-а позиция.

Ливърпул започна вихрено срещата, като още във 1-ата минута защитник на домакините подари топката на Суарес на границата на наказателното поле. Той си нагласи топката на десния крак, след което нанезе кинжален удар в долния десен ъгъл на Джон Руди - 0:1 за Ливърпул.

2 минути по-късно пък Шахин, който започна като титуляр след прекрасните си изяви през седмицата, центрира чудесно в наказателното поле, където Агер надскочи всички, но стреля с глава над вратата.

В 10-ата минута пък Норич можеше да изравни, след като Снодграс центрира към Джаксън, който стреля опасно, но уцели страничната греда на Пепе Рейна. До края на полувремето пък пълен господар на терена беше Ливърпул, който нанесе втори удар по своя домакин в 37-ата минута.

Футболистит на Норич бяха наобиколили Суарес, който обаче успя да намери начин да шутира - в левия ъгъл на Руди, който за втори път беше преодолян по страхотен начин от уругвайския нападател. Преди това Джерард изпусна сам срещу Руди, а съдията подмина ситуация за дузпа за мърсисайдци, след като Суарес беше спънат в наказателното поле от Барнет - 0:2 след първите 45 минути на срещата.

Втората част започна със страхотна ситуация пред Пепе Рейна - Морисън центрура чудесно към далечната греда към Сърман, който подаде към Снодграс на 2 метра от голлинията. Халфът обаче не успя да засече топката и я прати високо над вратата.

В 49-ата минуат пък защитата отново заспа, когато Суарес отново проби отлично и подаде към Шахин, който безпроблемно отбеляза трети гол за своя тим - 0:3 и Ливърпул крачеше към победата.

2 минути преди да изтекат първите 60 минути Суарес отново се подигра със защитата на „канарчетата" и отбеляза фантастичен гол от 20 метра, отбелязвайки първия си хеттрик за новия сезон - 0:4.

В 61-ата минута пък домакините стигнаха до почетен гол, след като Рейна направи поредната си грешка и подари топката на Мартин, който безпроблемно вкара в празната врата - 1:4. Разликата от 4 гола обаче бе възстановена, след като се възползва от грешка на Руди и Барнет - 1:5 за отбора от града на Бийтълсите.

Все пак домакините стигнаха до още един гол, след като Шкъртел сбърка в сърцето на отбраната, а Холт се възползва и реализира за 2:5. До края на двубоя обаче нови попадения не паднаха и мърсисайдци спечелиха заслужено.