Байерн посече Вердер с два късни гола, Манджукич отново наказва

Байерн Мюнхен продължи победната си серия в Първа Бундеслига и вече има 6 победи след изиграването на 6 кръга.

Баварците посякоха коравия си домакин Вердер с 2:0, благодарение на прекрасно попадение на Луис Густаво в 81-ата минута и перфектна контраатака в 84-ата, материализирана от новото попълнение Марио Манджукич.

Хърватският национал вече има 6 гола в 6 появявания в игра за Байерн и оправдава напълно трансфера си в най-титулувания германски клуб.

Иначе след равностойна игра почти през целия мач двата тима се затрудняваха да създават чисти положеняи пред противниковата врата, затова трябваше да се случи нещо изключително, за да падне гол.

В действителност в 81-ата минута Луис Густаво получи топката на дъгата на пеналтерията и с прекрасен прехвърлящ удар я прати неспасяемо в горния десен ъгъл за 0:1.

Скоростна многоходова контраатака на Байерн 180 секунди по-късно завърши с центриране на резервата Шердан Шакири към непокрития Манджукич. Той беше необезпокояван и от седем метра без проблеми фиксира крайното 0:2.

Така Байерн вече има 18 точки и продължава да води убедително в класирането, докато Вердер остава със 7 пункта на 8-ма позиция.