Сити с драматичен обрат наказа Фулъм без Бербатов

Манчестър Сити постигна инфарктна победа в тежката си визита на „Крейвън Котидж" срещу Фулъм, за който не игра контузеният нападател Димитър Бербатов.

„Гражданите" се озоваха догонващи в резултата още в 10-ата минута, когато Младен Петрич реализира дузпа, отсъдена за спорно нарушение на Пабло Сабалета срещу Йон Арне Рийзе.

Серхио Агуеро изравни в 43-ата минута с добавка почти от упор, а в 87-ата минута Един Джеко отново се оказа златна резерва за Роберто Манчини, защото само 60 секунди след появяването си в игра се разписа за победното попадение - 1:2.

Така шампионите вече имат 12 точки в актива си и се покачват на 4-то място в класирането, изоставайки с 4 от лидера Челси. „Сините" днес постигнаха също труден успех в лондонското дерби срещу Арсенал.

Сити има еднакъв актив с големия си съперник Манчестър Юнайтед, но „червените дяволи" още не са изиграли домакинството си на Тотнъм. Фулъм пък остава с актив от 9 пункта и се смъква на 7-мо място в класирането до този момент в Премиършип.

Фулъм изненадващо наложи домакински натиск от самото начало на двубоя и внесе смут в отбраната на Сити, която от началото на този сезон бе допуснала 8 гола в едва 5 мача. Още в 8-ата минута бранителите на гостите бяха придунени панически да чистят топката след центриране отляво на Ритер. След това Родайега пое кълбото и дори преодоля Джо Харт, но ъгълът за стрелба не прекалено малък, за да се стигне до гол.

В 9-ата минута обаче Фулъм получи правото да изпълни дузпа, след като Йон Арне Рийзе направи пробив по лявото крило и нахлу в пеналтерията. Там Пабло Сабалета закъсня с намесата си и единствено се протегна, за да хване за фланелката съперника. Това беше достатъчно за Рийзе да се строполи на тревата и да провокира реферът Марк Холси да посочи бялата точка.

Съдията бе привлякъл погледите върху себе си миналата седмица, когато отсъди повече от дискусионна дузпа в полза на Манчестър Юнайтед в гостуването на Ливърпул (2:1 за „червените дяволи").

Зад топката застана Младен Петрич и с хладнокръвно изпълнение прати Джо Харт в грешния ъгъл за 1:0 в 10-ата минута.

Още в следващата си атака домакините можеха да стигнат до второ попадение, след като Родайега похвана пробив по лявото крило и предостави кълбото на 12-ия метър в наказателното поле за връхлитащия Петрич. Хърватинът обаче стреля разочароващо високо от отличната позиция.

Шампионите отговориха подобаващо на предизвикателството и започнаха да редуват опасни положения пред противниковата врата. Малко изненадващо обаче най-активният им играч в атаката беше Пабло Сабалета, който създаваше много главоболия на отбраната на Фулъм с пробивите си отдясно.

Първият голям пропуск бе сътворен от Серхио Агуеро в 30-ата минута, когато бе оставен непокрит в наказателното поле след центриране от ъглов удар, но стреля неточно с глава. В 31-ата пък Карлос Тевес отправи неуважени апели за дузпа след сблъсък с Рийзе.

В 38-ата минута Марк Шварцер закова топката на голлинията и спаси напрегната ситуация в пеналтерията, след като Тевес отправи удар отблизо. Все пак, Сити стигна до изравнително попадение чрез Кун Агуеро, който се разписа в 43-ата минута, довкарвайки на далечната греда при остро центриране на Сабалета - 1:1.

След почивката шампионите упражниха натиск срещу съперника, но не можеха да се похвалят с чисти положения, защото трудно преодоляваха сгъстената отбрана на Фулъм.

Домакините пък можеха да стигнат до втори гол чрез Хангеланд, който засече добро центриране на Брайън Руис, но топката мина на сантиметри от гредата на Харт.

В 59-ата минута Серхио Агуеро можеше да запише името си сред голмайсторите за втори път, но отново изстрелът му с глава се оказа неточен, въпреки страхотното центриране на Давид Силва. Пасивността на домакините в предни позиции изненадваха всички, но просто шампионите не пускаха инициативата.

Роберто Манчини пусна в игра и Марио Балотели, и Един Джеко в последните 20-ина минути. Италианският национал се отчете с няколко удари отдалеч, но босненецът се оказа по-успешната смяна, защото само с 60-секунден престой реализира втория и оказал се победен гол за Сити в 87-ата минута.

След центриране отляво Балотели отправи неточен удар с глава, но топката не беше изчистена и попадна в Джеко, който необезпокояван от седем метра разстреля Марк Шварцер - 1:2.