Шок и ужас за Турция

снимка: Fanatik

Отборът на Турция стартира ужасяващо кампанията си в квалификациите за Евро 2016, след като днес южната ни съседка допусна шокираща загуба с 0:3 при гостуването на Исландия в мач от група А.

Джон Бодварсон откри за исландците след само 18 минути игра, а в 59' се стигна и до ключов момент за развитието на сблъсъка, когато бранителят на Турция Омер Топрак получи втори жълт картон и остави своя тим с човек по-малко.

Турският тим видимо не успя да се справи с десет души срещу вдъхновените домакини, които успяха и да довършат ранения си съперник.

В 76' звездата на Исландия Гилфи Сигурдсон покачи на 2:0, а само минута след това Колбейн Сигторсон оформи крайното 3:0.

Така Исландия вече мечтае след бляскавото начало, докато за селекционера на Турция Фатих Терим остава да помисли сериозно върху случилото се.

В другия мач от група А Чехия победи с 2:1 големия фаворит Холандия.