Бейл измъкна Уелс, Кипър изненада Босна

снимка: Guliver/Getty Images

Суперзвездата на Реал Мадрид Гарет Бейл измъкна своя Уелс, а "драконите" стартираха с трудна победа с 2:1 над аутсайдера Андора в първи мач от група B на квалификациите за Евро 2016.

Още в 6' андорците сензационно поведоха след точно изпълнена дузпа на Илдефонс Лима, но в 22' Гарет Бейл все пак успя да възстанови равенството, вкарвайки първия си гол в срещата. Звездата на британците засече с глава центриране на Бенджамин Дейвис и прониза Феран Пол за 1:1.

До заключителните минути на срещата Уелс продължи да натиска, търсейки и победно второ попадение, но отбраната на Андора така и не се пропукваше.

Трябваше да се стигне до 81', когато отново Гарет Бейл осигури победен старт на "драконите". Асът на Реал Мадрид изпълни по чудесен начин пряк-свободен удар пред вратата на андорците, спасявайки уелския тим от сериозен фаулстарт в началото на кампанията.

В другия мач от група B, отборът на Кипър изненадващо победи с 2:1 като гост участника на Световното първенство Босна и Херцеговина.

4112746

Срещата стартира изцяло по план за босненците, които още в 6' поведоха чрез един от своите голмайстори Ведад Ибишевич.

Развоят на сблъсъка до края обаче се оказа твърде неприятен за домакините. В 45' Димитрис Христофи изравни за Кипър, а в 73' отново той шокира трибуните, бележейки за крайното 1:2.

В последната 90-а минута една от звездите на Босна Миралем Пянич можеше да донесе поне точка на балканския тим, но халфът на Рома пропусна дузпа.