Байер Леверкузен – Кайзерслаутерн 3:1, Мицански влиза като резерва

Тимът на Байер Леверкузен победи Кайзерслаутерн с 3:1 в среща от единадесетия кръг на Бундеслигата. В игра за гостите като резерва в 78-мата минута се появи българинът Илиян Мицански, сменяйки Иржи Билек. Младият българин не успя да помогне с нищо съществено на своя тим и се отличи с един пропуск в 90-тата минута на срещата, когато стреля опасно, но вратарят на домакините спаси.

Съотборниците на Мицански поведоха малко изненадващо в резултата още в 15-тата минута след попадение на Флориан Дик.

Домакините обаче успяха да се върнат в срещата още през първото полувреме, когато в 31-вата минута Артуро Видал изравни резултата след асистенция на Сидни Сам.

През втората част играта бе сравнително равностойна, за да се стигне до 68-мата минута, когато Патрик Хелмес изведе Леверкузен напред.

В 84-тата минута падна и трето попадение за „аспирините", дело на Сам след удар извън наказателното поле.

След тази победа футболистите на Байер събраха актив от 21 точки, които им отреждат трето място във временното класиране. Кайзерслаутерн са четиринадесети с 10 точки.