Щутгарт отпадна безславно от Лига Европа, крах и за френските отбори

Щутгарт отпадна от Лига Европа след домакинско равенство 2:2 срещу хърватския Риека в мач реванш от плейофите на Лига Европа.

Първата среща бе завършила с успех с 2:1 за хърватите и тази вечер Щутгарт се нуждаеше от победа с един чист гол, за да си осигури класиране напред.

Вместо това в 30-та минута Бенко отбеляза попадение за гостите. До края на полувремето швабите изравниха чрез Гентнер в 34-та минута, а в 75-та Ведад Ибишевич доведе резултата до 2:1 и успокои страстите на "Мерцедес-Бенц Арена".

Двубоят вървеше към продължения, когато Муянович наказа Щутгарт в 4-та минута на даденото от съдията продължение и попари немският тим, който през миналата година игра осминафинал в Лига Европа.

Така, след като швабите отстраниха с голяма доза късмет българския Ботев (Пловдив) в предния кръг, сега бяха свалени на земята от скромния хърватски съперник и ще се концентрират само върху изявите си в Бундеслигата.

Другият немски тим Айнтрахт Франкфурт победи азербайджанския Карабах с 2:1 и с общ резултат 4:1 също се класира напред.

Александър Майер изведе домакините напред в 10-та минута, но Рейналдо изравни за гостите в 58-та. С попадение в 75-та минута Такаши Инуи донесе успеха на своите и затвърди класирането им напред.

Пълен крах претърпяха и двата френски представителя на този етап от надпреварата - Сен Етиен и Ница.

Сен Етиен бе загубил първия двубой като гост на датския Есберг с 4:3 в двбой превърнал се в истинско шоу, но сега се нуждаеше от победа само с гол разлика у дома. Въпреки това французите допуснаха изненадващо поражение с 0:1 след автогол на Мустафа Баял в 73-та минута, което така и не успяха да компенсират до края.

Ница пък напусна надпреварата въпреки победата с 1:0 над кипърския Аполон Лимасол. В първия двубой тимът от острова на Афродита сепчели с 2:0 и така с общ резултат 2:1 се класира за групите на Лига Европа.

Тази вечер Ница излезе напред в резултата още в 4-та минута чрез Дарио Цвитанич, но въпреки сериозния натиск не успя да реализира така ценният втори гол, за да вкара мача в продължения.