Иса блести с асистенция за победа на Шериф в Лига Европа

снимка: fc-sheriff.com

Българският нападател Исмаил Иса ще играе в групите на Лига Европа, след като неговия Шериф Тираспол надделя над сръбския Войводина с 2:1 в двубоя реванш от плейофите на турнира.

Първата среща в Нови Сад завърши при 1:1, а юношата на Левски реализира попадението за своя тим.

Днес той отново игра на висота и се отчете с асистенция за молдовците, а на терена остана през всичките 90 минути на срещата.

През първото полувреме попадения не паднаха, а Фернандо от тима на домакините удари греда в 35-та минута.

И трите попадения паднаха след почивката. В 59-та минута Иса пусна топката към Джулиан и той се разписа з 1:0. 12 минути по-късно Фернандо удвои аванса на Шериф и до голяма степен осигори класирането на тима в груповата фаза на Лига Европа.

В края гостите се опитаха да сторят всичко по силите си да се върнат в двубоя и го направиха в 90-та минута чрез Вуличевич, но за повече не остана време.

Другият сръбски тим в надпреварата - Партизан, също отпадна след загуба като гост от Тюн с 0:3. Иван Иванов подкрепяше бившите си съотборници от трибуните, които имаха крехък аванс от един гол от първия двубой, но не успяха да го задържат.

Шневли се разписа за Тюн на два пъти в 15-та и 48-та минута, а Зуфи оформи крайното 3:0 в 75-та минута и прати сърбите у дома с наведени глави.