Гара Дембеле с няколко минути за Фрайбург на старта

Бившият нападател на Левски Гара Дембеле остана на резервната скамейка за своя Фрайбург на старта на новия сезон в Първа Бундеслига, а неговият тим завърши наравно 2:2 при гостуването си на новаците от Аугсбург.

Като изнесен в предни позиции за Фрайбург стартира сенегалецът Папис Демба Сисе, докато Гара Дембеле получи доверието на наставника си Маркус Зорг в заключителните пет минутки на сблъсъка. Малийският национал дори имаше шанс да се разпише в добавеното време на мача, но не успя да преодолее вратаря Симон Йенч от малък ъгъл.

Иначе Фрайбург на два пъти повеждаше в резултата, но и в двата случая не успя да задържи аванса си. Папис Демба Сисе откри за гостите в 48', но Мьолдерс изравни само шест минути по-късно.

120 секунди по-късно размяната на голове продължи, а Макиади отново изведе Фрайбург напред в 56'. Домакините от Аугсбург все пак намериха сили за ново изравняване, а отново Мьолдерс десетина минути преди края изравни и донесе първа точка на новаците в Първа Бундеслига през тази кампания.

В 88' в игра се появи и Гара Дембеле, който успя да попадне в центъра на вниманието, въпреки малкото си време на терена. Малийският национал стреля опасно от малък ъгъл, но изстрелът му бе отразен.