Щутгарт излъга Леверкузен в края за 2:2

Байер Леверкузен и Щутгарт не успяха да се победят и завършиха 2:2, което попречи на „аспирините" да излязат на петото място пред Вердер и Хановер.

В последните 12 срещи между двата отбора те не бяха завършвали наравно, но голът на Мартин Харник в 89-ата минута наруши традицията и раздели точките за пръв път от седем години насам.

Резултатът бе открит още в 11-та минута, когато Щефан Кислинг с удар с десния крак от много близко разстояние даде преднина на домакините.

Равенството обаче не се запази дълго и в средата на първото полувреме след изпълнение на пряк свободен удар от Кристиян Молинаро, Юлиан Шрайбер намери долния десен ъгъл на вратата на Бернд Лено.

Двата тима не успяха да си отбележат повече голове преди почивката, но още в първата минута на втората част Сердар Тасчи извърши нарушение в наказателното поле на гостите и съдията посочи бялата точка. Симон Ролфес реализира отсъдената дузпа и за втори път в мача даде преднина на Леверкузен.

В 63-ата минута обаче Михаел Кадлец получи втори жълт картон и остави Байер с човек по-малко половин час преди края. В оставащите минути Щутгарт пое инициативата, но пропуски на Кристиян Гентнер и голмайстора Юлиан Шийбер запазиха равенството до 89-ата минута, когато резервата Харник прати топката във вратата на Лено за втори път и даде поводи за радост на „швабите".

Това обаче не бе последният по-интересен момент в двубоя, тъй като минута по-късно Кристиян Молинаро принуди рефера да му покаже директен червен картон за опасна игра срещу Андре Шурле и отборите доиграха оставащите минути с по десет души.

Ренато Аугусто опита удар от далечно разстояние в последните секунди, но нямаше късмет и Щутгарт спечелиха първата си точка за тази година.