Шалке и Борусия М се отдалечават от първото място

Шалке 04 стигна само до равен 1:1 при домакинството си на Майнц 05 и пропусна шанса да изравни клубния си рекорд от 6 поредни победи в Бундеслигата. Така „кралскосините" не успяха да се изравнят на първото място с временния лидер Борусия Дормунд и изостават с 2 точки.

Друг претендент за титлата - Борусия Мьонхенгладбах - също се провали в стремежа си да се нареди в челото на таблицата и завърши 0:0 при визитата си на Волфсбург.

След грешните стъпки на двата тима Байерн Мюнхен има възможността да излезе на първо място в германския елит, тъй като има по-добра голова разлика от шампиона Дортмунд, който е с 43 точки.

На втора позиция е Шалке с 41 пункта и мач повече от „баварците", които ще изиграят мача си в Хамбург от 19:30 часа. Борусия Мьонхенгладбах е на 4-то място с 40 точки, а петият Байер Леверкузен е с 33.

Шалке имаше пет поредни победи в Бундеслигата и можеше да изравни собственото си най-добро постижение от сезон 2004/2005 и 2006/2007. Още в 15-ата минута обаче Мохамед Зидан откри резултата в полза на Майнц и смълча „Фелтинс Арина".

Секунди по-рано егитпянинът от пряк свободен удар прати топката на сантиметри от гредата, а точно след четвърт час игра се възползва от центриране отляво и разпечата мрежата на домакините - 0:1.

След почивката „кралскосините" упражниха сериозен натиск на своите гости и опитаха да осъществят обрат, но пропуски направиха Раул и Клас Ян Хунтелаар, а единственият гол бе дело на Обаси.

Той пое топката отляво в наказателното поле и след като си освободи позиция за стрелба от нищожен ъгъл, изненада стража на Майнц с диагоналния си шут и оплете топката в мрежата му за 1:1.

Волфсбург и Мьонхенгладбах направиха интересно равенство, макар и да не си отбелязаха голове. „Вълците" трябваше повече да съжаляват за изпуснатата победа, защото през второто полувреме имаха повече положения, но като цяло поделената точка изглеждаше справедлива.

Борусия е любимият съперник на Волфсбург в исторически план, защото „вълците" са спечелили над този свой опонент цели 14 пъти - най-много от всички в германския елит. Най-изразителната победа на Волфсбург също е над Мьонхенгладбах - 7:1 на 7-ми ноември 1998-ма година.