Норич прати Болтън в зоната на изпадащите

снимка: Guliver/Getty Images

Отборът на Норич победи у дома Болтън с 2-0 с късни голове на Сърман и Пилкинктън като по този начин пратиха отбора на Оуен Койл в зоната на изпадащите. Мартин Петров изигра цял мач, но не можа да помогне с нищо на своя отбор.

Двубоят започна с натиск на домакините и в 14-ата минута имаха шанс да поведат. Пилкингтън подаде към Джаксън на дясното крило, който цетрира в наказателното поле, където Холт стреля от воле, но вратарят Богдан спаси. 2 минути по-късно Джаксън изпусна след хубав пас на Сърман.

В 21-ата минута дойде и първата ситуация пред вратата на Норич. Нгог получи хубав пас от Игълс. Но ударът му бе париран от защитник на Норич.

В 24-ата отново домакините изпуснаха след като Холт подаде страхотно към Сърман, чийто удар от 7 метра срещна горната греда. До края на полувремето Норич продължи да натиска, но без резултат.

В началото на второто полувреме отново домакините имаха шанс, но отново Джаксън не намери целта.

В 58-ата минута Петров центрира от корнер, но ударът с глава на Игълс не прекрасно отразен от вратаря Руди, а няколко минути по-късно Дейвис не можа да засече топката в мрежата на Норич след хубаво подаване на Игълс.

В 71-ата минута падан и първия гол. Джаксън центрира в наказателното към Сърман, чийто първи удар бе блокиран от защитник, но при втория си опит халфът откри резултата.

В 83-ата минута последва нов изключителен пропуск на домакините. Холт остана очи в очи с вратаря Богдан, пусна на дясно към Пилкингтън, но той подходи изключително несериозно и неговият удар бе избит от голлинията. Въпреки това, 2 минути по-късно той се реваншира, отбелязвайки след грешка в защитата на Болтън.

С тази победа Норич се изкачиха до 9-а позиция. „Канарчетата" имат 32 точки след 24 изиграни мача и изглежда ще успеят да се задържат във Висшата лига и за следващия сезон.