Щафетата на България завърши на 18-о място в Йостерсунд

Франция спечели смесената щафета по биатлон, първи старт от Световната купа за сезона в шведския зимен център Йостерсунд.

Французите стигнаха до успеха на 2 по 6 км за жени и 2 по 7.5 км за мъже след отлично представяне на последен пост от носителя на Световната купа и двукратен олимпийски шампион Мартен Фуркад. Фуркад повали всичките мишени, спечели финалния спринт срещу Норвегия и Германия, а Франция записа време от1:15:5.5 час.

Победителите в състав Ане Бескон, Ане Шевалие, Симон Фуркад и Мартен Фуркад използваха 11 допълнителни патрона и не правиха наказателна обиколка. След фотофиниш на второ място се нареди Норвегия, а на трето Германия. Двата отбора останаха на 0.2 секунди след Франция.

Норвегия в състав Синьове Солемдал, Тирил Екхоф, Ветле Сястад Кристиансен и Ларс Хелге Биркеланд направи наказателна обиколка и е с 11 допълнителни патрона. Германците Франциска Хилдебранд, Франциска Пройс, Арнд Пайфер и Зимон Шемп се нуждаеха от 9 допълнителни патрона.

Отборът на Словения водеше преди последната стрелба, в която обаче се провали Яков Фак и словенците се наредиха едва шести в крайното класиране.

Щафетата на България - Емилия Йорданова, Десислава Стоянова, Красимир Анев и Иван Златев завърши на 18-о място с една наказателна обиколка и 11 допълнителни патрона. Анев въртя наказателния рунд.

В надпреварата участваха 23 щафети. Световната купа по биатлон продължава на 3-и декември с индивидуалната дисциплина на 20 километра за мъже.