Шалке и Хунтелаар се развихриха срещу Кьолн

Тимът на Шалке 04 се реваншира пред своите привърженици за разочароващото поражение с 0:3 от Щутгарт на старта на Бундеслигата, разгромявайки с 5:1 отбора на Кьолн пред собствена публика на своя "Фелтинс Арена".

С хеттрик за "кралскосините" се отличи холандският таран Клаас Ян Хунтелаар, по едно попадение добавиха Холтби и Раул Гонсалес. За "козлите" точен бе Лукаш Подолски, но като цяло двубоят протече катастрофално за Кьолн.

Началото на мача далеч не предвещаваше подобно развитие на двубоя, имайки предвид, че Кьолн поведе след само 12 минути игра. Подолски бе точен в мрежата на Ралф Феерман и изведе своите напред, но това бе и всичко от гостите за днес.

Авансът на "козлите" издържа до 42', когато домакините получиха право да изпълнят дузпа в своя полза. Хунтелаар застана зад топката и възстанови равенството, а само две минути след подновяването на играта, отново холандецът попадна в прегръдките на съотборниците си, извеждайки "кралскосините" напред - 2:1.

Едва минута по-късно Шалке нанесе и трети удар на своите гости чрез Холтби, а в 59' Раул на практика реши всичко, отбелязвайки за 4:1. До края остана време и за Клаас Ян Хунтелаар да реализира своя хеттрик в мача, отбелязвайки за крайното 5:1 шест минути преди края.