Гол в последната минута донесе първи успех на Байерн в Бундеслигата

Байерн Мюнхен записа втори пореден слаб мач в новата си кампания в Първа Бундеслига, но този път успя да се измъкне не само невредим, а и с три точки в актива си, след като Луис Густаво реализира победното попадение за минималния успех над Волфсбург на „Фолксваген Арина". „Баварците" изглеждаха доста посредствено на терена през почти всичките 90 минути, но съдията им помогна да се оттеглят на почивка при резултат 0:0, след като отмени чист гол на домакините.

През втората част възпитаниците на Феликс Магат бяха по-активни, но не успяха да материализират шансовете си за попадение, което позволи на Байерн да се възползва от късните си контраатаки - Рибери напредна по лявото крило и подаде отлично към Густаво, който от границата на наказателното поле разпечата Беналио и донесе победата за гостите.

Първото полувреме

Мачът започна с традиционен домакински натиск и „вълците" не позволяваха на Байерн да изнесе топката извън собствената си половина, но въпреки това чисти голови положения пред Мануел Нойер не бяха създадени. Бранителите на „баварците" се постараха да не позволяват на центриранията в пеналтерията да се превърнат в проблем и след 15-ата минута Франк Рибери и Томас Мюлер започнаха да играят по-често с кълбото и да пробват да организират акции.

Френското крило беше по-активен и по-често тормозеше защитниците на Феликс Магат, без обаче също да доведе до опасни удари.

В 39-ата минута сервирана топка от пряк свободен удар близо до тъчлинията на десния фланг беше отклонена на далечната греда към Хелмес, който с глава я вкара в мрежата на Нойер, но страничният съдия неправилно отсъди засада на нападателя на Волфсбург и вбеси феновете по трибуните.

Така на почивката двата тима се оттеглиха без отбелязан гол, въпреки че домакините заслужаваха да натрупат поне минимален аванс.

Второ полувреме

Байерн се стремеше да задържа повече топката и да разиграва в предни позиции, но въпреки усилията на играчите по фланговете, не се стигаше до чисти ситуации за гол. От поведението на „баварците" не личеше, че притежават необходимата класа, за да спечелят трите точки.

Домакините изглеждаха по-респектирани от противника си след почивката и предпочитаха да организират контраатаки, вместо да упражняват натиск, както в началото на срещата. Все пак личеше далеч по-малкото напрежение в единайсеторката на Магат, отколкото в редиците на Байерн.

В последния четвърт час от срещата дори Волфсбург бе тимът, който се опита да прибере трите точки, въпреки че класата на „вълците" не им стигаше, за да организират нещо по-атрактивно пред Нойер.

В 90-ата минута обаче „баварците" направиха бърза контраатака по левия фланг, като Рибери хитро върна на дъгата на пеналтерията към непокритата резерва Луис Густаво, който с безпощаден изстрел не остави шансове на Диего Беналио - 0:1.