Шалке и Хунтелаар подчиниха Олимпиакос (Видео)

Германският Шалке 04 направи първа стъпка към класиране за 1/8-финалите на Шампионската лига, след като тази вечер "кралскосините" постигнаха ценен успех с 2:1 при визитата на Олимпиакос в мач от група B на турнира.

В другия мач Арсенал победи Монпелие със същия резултат, което поне засега изстреля двата тима на върха в подреждането.

Бенедикт Хьоведес изведе немците напред в 41', като при този резултат завърши и първата част.

Между 58' и 59' зрителите станаха свидетели на две бързи попадения, след които обаче Шалке отново бе напред. Първо Абдун изравни за Олимпиакос, но минута по-късно Клаас Ян Хунтелаар откри головата си сметка в Шампионската лига, бележейки за крайното 1:2.

В 61' холандският национал можеше и съвсем да отчая домакините, но бившият нападател на Реал Мадрид и Милан пропусна дузпа в полза на Шалке.

szólj hozzá: Olympiakos vs Schalke 1:2 GOALS HIGHLIGHTS