ПСЖ вкара 4 гола и даде заявка за европейска слава (Видео)

ПСЖ даде сериозна заявка за първото място в своята група А, след като тази вечер на любимия на всички българи "Парк де Пренс" домакините се наложиха с 4:1 над украинския Динамо Киев и окупираха върха в класирането заради по-добрата си голова разлика.

Отборът от столицата, който през това лято направи доста гръмки трансфери, показа отлична игра, въпреки че стартира трудно във френското първенство, а Тиаго Силва, който направи дебют днес, успя да отбележи и гол. Другите попадения бяха дело на Ибрахимович от дузпа, Алекс и Пасторе, а почетният гол бе дело на Велозо.

В другата среща пък Порто надигра с 0:2 Динамо Загреб и също даде заявка за излизане от групата.

Двубоят започна много силно за домакините, като в 16-ата минута Пасторе пусна страхотен пас към Менез в наказателното поле, французинът овладя и се опита да смени рязко посоката. Защитник на гостите обаче го фаулира, а съдията не се поколеба и отсъди 11-метров наказателен удар. Зад топката застана Златан Ибрахимович, който безпроблемно реализира - 1:0 за мултимилионерите от френската столица.

Домакините обаче продължиха да атакуват масирано, като на няколко пъти Пасторе пробва своя късмет, но вратарят се намеси успешно веднъж, а при втория опит аржентинецът стреля от 30 метра и топката мина на сантиметри от горната греда.

Голът обаче висеше на косъм и в крайна сметка падна такъв в 29-ата минута. Пасторе центрира перфектно от корнер към далечната греда, където Тиаго Силва връхлетя и надскочи всички, за да отбележи първия си гол за ПСЖ, и то на своя дебют - 2:0 след два гола на доскорошните звезди на Милан.

Три минути по-късно пък положението на уркаинците стана още по-тежко, след като след нов корнер Алекс избяга на прекия си пазач и от 11 метра вкара страхотен гол за 3:0 - класически резултат, и то само за половин час игра.

През второто полувреме качеството на играта падна, но все пак паднаха още два гола. В 86-ата минута Велозо получи топката отдясно на вратата и с премерен удар с левия крак успя да вкара почетния гол за своя тим - 3:1.

Разликата от три гола обаче беше възстановена. В 89-ата минута резервата Нене навърза няколко защитника и подаде вляво, където Пасторе с хубав изстрел преодоля Ковал и ознаменува чудесната си игра и с гол - краен резултат 4:1 за отбора от френската столица.

szólj hozzá: PSG vs Dynamo Kiev 4:1 GOALS