Порто преодоля съпротивата на кошмара на Лудогорец (Видео)

Порто започна уверено кампанията си в Шампионската лига, след като в първи мач от група А на турнира надигра Динамо Загреб с 0:2 и си заработи първи три точки в надпреварата.

Португалците бяха по-добрият отбор по време на двубоя, докато домакините все пак имаха положения за гол, но те бяха пропилени от хърватските нападатели, като Порто закономерно спечели двубоя си тази вече.

Тимът от Загреб пък показа, че и тази година няма да бъде запомнен с добри изяви в Лигата. Именно това беше и отборът, който спря българския шампион Лудогорец по пътя му към груповата фаза на турнира, като в инфарктен мач хърватите стигнаха до победния гол 3 минути, след като беше изтекло и добавеното време на срещата.

Изненадващо домакините започнаха по-добре срещата, като след хубава атака в 14-ата минута, когато Коп получи топката, проби в наказателното поле и стреля, но топката мина на сантиметри от дясната греда.

Постепенно обаче Порто овладя инициативата и започна да се настанява в половината на хърватския тим. От натиска дойдоха няколко грешки в защитата на Динамо, които обаче за щастие на домакините не доведоха до гол.

С пропуски пък се отчетоха Варела и Родригес, като в 37-ата минута именно Варела проби по дясното крило, влезе в наказателното поле и центрира остро, като капитанът на Динамо Шимонич засече топката, но за негово щастие вратарят беше подготвен и спаси.

В 41-ата минута обаче Сандро се озова на добра позиция по дясното крило и центрира остро в наказателното поле, където Келава успя само да я избие към Лучо Гонсалес и аржентинецът от 5 метра с прецизен удар успя да вкара топката - 0:1 за гостите от Португалия. Преди това пък Мартинез пропусна да отбележи на празна врата след грешка на Вида.

Втората част започна с натиска на гостите, като Варела и Моутиньо пропуснаха по венднъж. Въпреки по-добрата си игра Порто не успяваше да стигне до втория гол, а в 63-ата минута Елтон трябваше да се намесва след силен удар отблизо на Рукавина - вратарят първо изби във въздуха, а след това прати топката в корнер преди да бъде стигната от играч на Динамо.

Порто пък отвърна с добра атака, която позволи на Хамес да пробие отляво. Той премина през защитника срещу него, успя да стреля покрай Келава, но Шимунич успя да догони топката и да избие. В 78-ата минута пък Караско направи фрапантен пропуск, след като при центриране Елтон се намеси много слабо, нападателят се опита да стреля с глава, но много, много слабо и вратарят успя да се намеси.

В крайна сметка Порто стигна до втория си гол, след като в добавеното време бърза контраатака позволи на Атсу да пусне топката към Дефоур, а от своя страна халфът си поведе и прехвърли Келава, за да фиксира крайното 0:2 за своя тим.

szólj hozzá: Dinamo Zagreb vs Porto 0:2 GOALS