Петима от Байерн разпиляха Хановер

Байерн (Мюнхен) разгроми с 5:0 евробоеца Хановер в мач от 13-ия кръг на Първа Бундеслига и продължава уверения си ход към титлата.

Баварците попиляха с петима различни голмайстори съперника си, което им позволи да запазят преднината си от цели 9 точки на върха пред шампиона Борусия (Дортмунд).

Байерн има 34 пункта на 1-вото място, докато вторият в класирането е с 25, след като днес надделя с 2:1 като гост Майнц 05. Айнтрахт и Шалке делят третата позиция с по 24 точки.

Мачът тръгна отлично за колоса от Мюнхен, който поведе в резултата още в 3-ата минута чрез мултимилионната си покупка Хави Мартинес. Баскът се разписа за първи път с екипа на новия си отбор в Бундеслигата - 1:0.

Германският национал Томас Мюлер не се записа сред голмайсторите, но имаше огромен принос за отбелязването на първия и втория гол за домакините. След негова добра акция в 24-ата минута топката стигна до Тони Кроос, който простреля стража на Хановер Рон-Роберт Зайлер - 2:0.

В 37-ата минута Бастиан Швайнщайгер открадна топката в средата на терена и подхвана атака, която мина и през Мюлер, преди да бъде подадено кълбото на Франк Рибери. Френският национал пък се разписа за 4-ти път през сезона в Бундеслигата в 8-ия си мач за Байерн - 3:0.

В 63-ата минута Кристиан Шулц получи жълт картон за нарушение в опасна близост до наказателното поле на гостите. При центрирането от фаула най-високо скочи Данте, който с глава посече вратата на Хановер за 4-ти път.

3 минути по-късно на терена се появи Марио Гомес вместо хърватското острие Марио Манджукич.

Германският национал успя да се разпише само секунди след появяването си на терена, след като с мощен пробив преодоля персоналния си пазач и стреля безкомпромисно с десния крак, за да оформи крайното 5:0.