Севиля победи 10 от Валенсия с 2:0

снимка: АП

Отборът на Севиля победи с 2:0 тима на Валенсия в последния мач от 10-ия кръг на испанската Примера дивисион. Гостите останаха с човек по-малко през първата част и след това допуснаха два гола през второто полувреме.

По този начин двата тима натрупаха актив от 17 точки, като „андалусийците" са на 6-то място, а „прилепите" са пети. За Валенсия това бе четвърти мач без победа като преди това тима водеше за кратко в класирането.

Домакините бяха по-добрия отбор на „Рамон Санчес Писхуан" и имаха повече голови ситуации. В 25-та минута Мехмет Топал получи директен червен картон.

Гостите удържаха резултата до 54-та минута, когато резервата Алваро Негредо отбеляза за 1:0. Малко по-късно Дабо центрира и Алфаро засече топката във вратата и покачи на 2:0. За Валенсия с пропуск се отчете Роберто Солдадо.