Касъмпаша също препъна Бешикташ, Сърмов смени Хичо в края

Съперникът на ЦСКА в груповата фаза на Лига Европа Бешикташ продължи с непостоянните си изяви в турската Суперлига, след като днес, пред погледа на баскетболната суперзвезда Алън Айвърсън, "черните орли" записаха домакинско равенство 1:1 с най-слабия тим в елита - Касъмпаша.

За гостите като титуляр отново започна българският национал Николай Димитров, който пък в 84' отстъпи мястото си на терена на другия наш сънародник в тима на Касъмпаша - Георги Сърмов.

Най-интересни и драматични в сблъсъка бяха последните 15 минути, когато на "Иньоню" можеше и да се стигне до всякакъв вид развръзка на мача. За ужас на гласовитите фенове на Бешикташ, дошли да наблюдават своите любимци, аутсайдерът Касъмпаша успя да поведе в 76', когато Ерсен Мартин изведе гостите напред.

Домакините все пак успяха да отговорят в заключителните минути на двубоя, като наставникът Бернд Шустер може сериозно да съжалява и за пропуснатия успех. Исмаил Коймаси изравни малко преди последния съдийски сигнал, а най-драматичният момент дойде след това, когато Бешикташ получи шанс и да изпълни дузпа в своя полза. Зад топката застана испанската звезда Хосе Мария Гутиерес - Гути, ала за ужас на трибуните, бившият футболист на Реал Мадрид пропусна от бялата точка.

По този начин Бешикташ остава едва 8-ми в Суперлигата с актив от 17 точки, докато Касъмпаша продължава да стои закотвен на дъното, имайки едва 3 точки на своята сметка. Лидер е Трабзонспор с 26 точки, докато втори е шампионът Бурсаспор с една по-малко.