Спортинг допусна обрат и загуби у дома с 2:3

Съперникът на Левски в Лига Европа Спортинг (Лисабон) допусна срамен обрат у дома от тима на Виктория Гимараеш след като водеше с 2:0 и в последните 10 минути допусна три гола. В 73-та минута домакините от Спортинг останаха с човек по-малко и това позволи на гостите да направят героичен обрат.

Домакините откриха в 15-та минута с гол на Пощига, но останаха съмнения за засада. След още 15 минути Вукчевич засече с глава центриране от корнер, топката се удари в напречната греда и тупна на голлинията. Въпреки протестите съдията зачете гола.

Това успокои домакините, но в 73-та минута Маниш изрита без топка противников футболист и остави своите с човек по-малко. Само пет минути по-късно Тиаго Таргиньо намали резултата и две минути по-късно с надбяга двама защитници и спрецизен удар изравни резултата. Това не бе всичко от гостите и минута преди края Бруне Телеш направи обрата пълен.

С този успех Виктория Гимараеш излезе на второ място с равни точки с Бенфика. Спортинг има три точки по-малко и заема 6-то място.