Блекбърн се подигра със Стоук Сити и продължава напред

снимка: rovers.co.uk

Отборите на Блекбърн Роувърс и Рединг се присъединиха към Уест Бромич Албиън сред 1/4-финалистите за ФА Къп, след като днес двата тима от Чемпиъншип елиминираха съответно елитния Стоук Сити и Дарби Каунти.

Блекбърн прие Стоук на своя "Иуд Парк" и постигна зашеметителен успех с 4:1, изхвърляйки "грънчарите" на Марк Хюз от надпреварата.

Двубоят стартира отлично за Стоук и Питър Крауч откри след само десет минути игра, но надали гостите предполагаха какво ги очаква до края.

Джошуа Кинг възстанови равенството в 35', а Руди Гестеде вкара за 2:1 от дузпа в добавеното време на първата част. Тогава изгонен от игра бе и бранителят на Стоук Джиоф Камерън.

Останали с човек по-малко на терена, футболистите на Марк Хюз се предадоха през втората част. Джошуа Кинг пък оформи своя хеттрик, добавяйки още две попадения между 50' и 55' за крайното 4:1 в полза на Блекбърн.

Междувременно напред се класира и Рединг, който спечели с 2:1 гостуването си на Дарби Каунти.

Робсън-Кану и Айегбени бяха точни за Рединг, докато Дарън Бент успя да вкара единствения гол за "овните".