Серия А: Фиорентина – Милан и Торино – Лацио

Цели пет италиански отбора играха осминафинални мачове от Лига Европа миналия четвъртък и поради тази причина три от двубоите в 27-ия кръг на Серия А бяха преместени за понеделник вечер.

Фиорентина – Милан 2:1 (подробности и видео НА ТОЗИ ЛИНК)

В 56-ата минута Матия Дестро откри резултата случайно след рикошет в крака му при удар от границата на наказателното поле на Джакомо Бонавентура. Топката случайно стигна до италианския халф след друг рикошет при центриране отляво, а при изстрела му кълбото се отби в крака на Дестро и подлъга вратаря Нето.

В 83-ата минута центриране отдясно на Хоакин бе засечено в мрежата на далечна греда от Гонсало Родригес, който донесе заслужения гол за домакините - 1:1. В 89-ата Хоакин сам завърши атаката на домакините и се разписа за пълен обрат - 2:1.

Състав на "виолетовите": Нето; Майка Ричардс, Гонсало Родригес, Хосе Басанта; Алеандро Рози, Борха Валеро, Ясмин Куртич, Алберто Акуилани, Мануел Паскуал; Йосип Иличич, Алберто Джилардино

Състав на "росонерите": Диего Лопес; Игнацио Абате, Габриел Палета, Филип Мексес, Лука Антонели; Микаел Есиен, Марко ван Хинкел, Джакомо Бонавентура; Кейсуке Хонда; Жереми Менес, Матия Дестро

Торино – Лацио 0:2 (подробности и видео НА ТОЗИ ЛИНК)

Бразилската звезда на Лацио Фелипе Андерсон в 71-ата и 78-ата минута отбеляза два ключови гола, с които подсигури победата за "орлите" срещу изтощения им съперник.

Състав на „биковете“: Даниеле Падели; Никола Максимович, Понтус Янсон, Чезаре Бово; Бруно Перес, Марко Бенаси, Мигьен Баша, Омар Ел Кадури, Габриел Силва; Амаури, Хосеф Мартинес

Състав на „орлите“: Федерико Маркети; Душан Баста, Стефан де Фрей, Маурисио, Стефан Раду; Данило Каталди, Лукас Биля, Марко Пароло; Фелипе Андерсон, Мирослав Клозе, Стефано Маури