Бразилската звезда на Лацио отново избухна (ВИДЕО)

Бразилската звезда на Лацио отново избухна (ВИДЕО)С два гола на Фелипе Андерсон в последните 20 минути Лацио спечели гостуването си на Торино с 2:0 в едно от дербитата в понеделник от 27-ия кръг на Серия А и дръпна на Наполи в битката за третото място в класирането.

„Орлите“ се възползваха от натоварения график на Торино, който в четвъртък миналата седмица игра двубой в Санкт Петербург със Зенит в Лига Европа (0:2) и по подобие на останалите италиански отбори в евротурнирите, не можа да се представи на ниво в Калчото.

В 71-ата минута Марко Пароло предостави топката на Фелипе Андерсон, който проби отляво към средата на наказателното поле и с безпощаден удар прати топката покрай вратаря Даниеле Падели за 0:1.

В 78-ата отново Андерсон се озова в прегръдките на съотборниците си, след като Мирослав Клозе го изведе на стрелкова позиция отляво в наказателното поле и бразилецът отново не разочарова, подпечатвайки победата на Лацио – 0:2.

В последните си 11 мача с екипа на „орлите“ Андерсон е доприенсъл пряко за цели 15 гола – 8 отбелязани и 7 асистенции. Неговата липса се усещаше, когато лекуваше контузия, но сега отново е ключова фигура в състава на Лацио.

Така „орлите“ събраха 49 точки и се извисиха с 3 над Наполи на третото място в Серия А, след като отборът на Рафаел Бенитес в неделя отстъпи с 0:2 на Верона. Торино остава с 36 пункта на 9-та позиция.