Серина Уилямс се отказа по време на мача с Мугуруса

Бившата №1 в световната ранглиста Серина Уилямс напусна турнитра в Индиън Уелс в третия кръг, след като се отказа срещу Гарбине Мугуруса при резултат 6:3, 1:0 в полза на испанката.

37-годишната Уилямс заяви, че се е разболяла и още преди мача не се е чувствала добре, което стана и причина да прекрати участието си в началото на втората част. Иначе срещата започна много добре за американката, която поведе с 3:0, но след това Мугуруса взе седем последователни гейма, преди съперничката и да реши да се откаже.

Така след само 46 минути на корта Мугуруса се класира за осминафиналите на турнира.

Доста повече усилия за класирането си за тази фаза на турнира трябваше да положи Симон Халеп. Поставената под номер 2 румънка победи със 7:6(3), 7:5 украинската квалификантка Катерина Козлова и в следващия кръг ще играе с чехкинята Маркета Вондрушова, която победи латвийката Елена Остапенко с 4:6, 6:3, 6:4.

За осминафиналите се класира и украинката Елина Свитолина. Шестата в схемата победи със 7:5, 6:4 представителката на Австралия Дария Гаврилова. В следващия етап съперничка на Свитолина ще бъде друга представителка на "зеления" континент - Ашли Барти, която спечели с 6:3, 6:2 срещу американката Дженифър Брейди.